معرفی کتاب دیوانگان ثروت‌ساز

 

الان بهترین زمان برای کارافرینی است. دارن هاردی می‌گوید تا قبل از انقلاب صنعتی همه‌ی آدم‌ها برای خودشان کار می‌کردند. این انقلاب صنعتی بود که کارمندی/کارگری را به همراه حقوق همیشگی و امنیت شغلی سر سفره‌ی مردم آورد. اما به نظر او با پایان دوران صنعتی و ورود به عصر ارتباطات ما دوباره به اصل خودمان برگشته‌ایم. امنیت شغلی و درامد همیشگی از بین رفته و این شگفت‌انگیز است!

دارن هاردی معتقد است این دوره بهترین زمانی است که می‌توانیم دوباره کارافرینی را شروع کنیم. علم موفقیت به لطف عصر اطلاعات در دسترس همه‌ی ما هست و دیگر برایمان عجیب نیست که یک نفر با مدرک تحصیلی کم و از یک خانواده متوسط تبدیل به یک کارافرین موفق شود. به نظر دارن هاردی این شرایط ناامنی مثل آن است که ما سوار قطار وحشت بشویم و این کتاب آموزش راندن قطار وحشت کارافرینی است.

به نظر دارن هاردی شروع یک کسب و کار در این دوران مثل این است که سوار قطار وحشت شویم.

در چنین شرایطی نویسنده معتقد است، مهمترین عامل موفقیت در کسب و کار این است که عاشق کاری باشید که انجام می‌دهید. به قول ایلان ماسک کارافرینی مثل نگاه کردن به جهنم و خوردن شیشه است. اگر عاشق کارمان نباشیم چطور می‌توانیم چنین چیزی را تحمل کنیم؟

این کتاب با خاطره نویسنده از شروع اولین کسب و کارش در هجده سالگی آغاز می‌شود. خاطره‌ای از مشکلات ساده‌ی اولیه که هر روز بزرگ‌تر و سخت‌تر می‌شدند. دارن در طول کتاب نتیجه می‌گیرد که مشکلات و موفقیت دو سمت یک آونگ هستند. هرچقدر موفقیت‌هایمان بزرگ‌تر شود، سختی‌ها هم بزرگ‌تر می‌شود و ما باید برای رسیدن به موفقیت‌ها پذیرای این سختی‌ ها باشیم.

دارن هاردی به تشبیه‌های جالبش معروف است. در این کتاب هم او سوال قطار وحشت می‌شود( کارافرینی را شروع می‌کند)، افراد درجه یک را سوار می‌کند( کارمندان درجه یک استخدام می‌کند)، به قطارش سوخت جت می‌زند و شروع می‌کند به راندن دیوانه‌وار در بازار! کتاب دیوانگان ثروت‌ساز انتقال تجربه‌های دارن‌هاردی در مورد شروع و مدیریت کسب و کارها است که تبدیل به یکی از کتابهای شاخص در کتابخانه موفقیت کارافرینان شده است.

 

درباره دارن هاردی Darren Hardy

 

دارن هاردی (۱۹۷۱- تا کنون) یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان و سخن‌ران‌های موفقیت در جهان است. او برای سال‌ها مدیر مجله‌ی آمریکایی موفقیت بود و در این سال‌ها چند کتاب پرفروش از جمله کتاب اثر مرکب و کتاب دیوانگان ثروت‌ساز را نوشته است. دارن هاردی به خاطر مدیریت و سردبیری مجله‌ی موفقیت فرصت هم‌نشینی و صحبت با بسیاری از بزرگان و صاحبان استارتاپ‌های یونیکرن را داشته است. کتاب‌ها، سخن‌رانی‌ها و مقالات او مخاطبینی همیشگی از سراسر جهان دارد. در ایران نیز تمام کتاب‌های او از جمله همین کتاب دیوانگان ثروت‌ساز ترجمه و بارها تجدید چاپ شد‌ه‌اند.

 

لطفاً نظرها، پیشنهادها و پاسخ خود را با ما و سایر همراهان آکادمی نسیم سبحان در بخش نظرات (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.