معرفی کتاب هوشمندانه کار کنید، سخت کار نکنید

 

این کتاب برای آن است که ما معتاد به کار نباشیم. یعنی هر روز بی دلیل و بدون آنکه ارزشی به ما افزوده شود، فقط کار نکنیم. نویسنده در ابتدا افسانه‌هایی را که در مورد بیشتر کار کردن وجود دارد، معرفی می‌کند و عنوان می‌کند که خیلی از ما این افسانه‌ها را سرلوحه‌ی زندگی خود کرده‌ایم و بیهوده کار می‌کنیم! افسانه‌هایی مثل:

وقت طلا است
هرچه بیشتر عرق بریزید، بیشتر به دست می‌آورید
عدالت برای همه است
و ….
در این کتاب هر کدام از این افسانه‌ها با دلایلی منطقی رد می‌شود و به جای آن‌ها مسیری واقعی برای رسیدن به موفقیت و افزایش بهره‌وری معرفی می‌گردد. اولین قدم در این راه تعیین اهداف است و قدم بعدی برنامه‌ریزی.

در بخش دوم کتاب ، نویسنده روی افزایش بهره‌وری تمرکز کرده‌است. حالا که می‌دانیم می‌خواهیم چه کنیم و چگونه این کار را انجام دهیم. با افزایش بهره‌وری می‌توانیم سریع‌تر به اهدافمان برسیم.

بیشتر حرف‌های کتاب‌های انگیزشی و موفقیت شبیه به هم هستند اما در هرکدام، حرف‌ها یا شیوه‌ای جدید در گفتار وجود دارد. این کتاب با تمرکز روی افزایش بهره‌وری، مجموعه‌ای از کارهای کاملا عملی را برای بهبود فرایند کار و تبدیل کردن کار بیهوده به کار ارزشمند معرفی می‌کند که عمل به حتی معدودی از این کارها هم می‌تواند کیفیت کار کردن ما را دگرگون کند.

 

درباره نویسنده Timo Kiander

 

Timo Kiander یک وبلاگ‌نویس حرفه‌ای در زمینه‌ی افزایش بهره‌وری است، اما در کنار وبلاگ‌نویسی، کتاب‌های افزایش بهره‌وری هم می‌نویسد. با اینکه نمی‌توان او را در کنار نام‌های بزرگ حوزه‌ی موفقیت قرار داد اما مطالب و کتاب‌های او واقعا ارزشمند و پیشنهادات او کاملا عملی است. معروف‌ترین کتاب او همین کتاب “هوشمندانه کار کنید، سخت کار نکنید” که تیمو به تازگی نسخه‌ی دوم آن را نیز منتشر کرده است.

 

کتاب کتاب هوشمندانه کار کنید، سخت کار نکنید را از کجا تهیه کنیم؟

 

این کتاب را آقای شهروز فرهنگ ترجمه و توسط انتشارات کلید آموزش منتشر شده است. نسخه‌ی چاپی این کتاب چند بار تجدید چاپ شده اما در تمام کتاب‌فروشی‌ها نمی‌توان آن را یافت. نسخه‌ی صوتی آن نیز به صورت رسمی منتشر شده که با توجه به حجم کتاب، گزینه‌ای مناسب برای استفاده از مطالب کتاب است. من نسخه‌ی صوتی را گوش کرده‌ام و پیشنهاد می‌کنم اگر کتاب‌های صوتی گوش می‌کنید، نسخه‌ی صوتی کتاب را تهیه کنید.

 

لطفاً نظرها، پیشنهادها و پاسخ خود را با ما و سایر همراهان آکادمی نسیم سبحان در بخش نظرات (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.