ذهن ما قدرت شگفت آوری برای درمان بیماری با تجسم خلاق را دارد. به شرط اینکه ایمان کافی داشته باشیم

این جمله را باور کنید تا بتوانید تمام آنچه که پیشنیاز درمان هر نوع بیماری است را در اختیار داشته باشید. اگر آمادگی ذهنی و روحیه مثبتی نسبت به این موضوع داشته باشید، گویی که ۵۰ درصد مسیر را به درستی طی کرده اید.

آیا تا بحال دستتان زخمی شده است؟ آیا خود بخود خوب شد؟
آیا از قدرت ذهن و طبیعت بدن در درمان بیماری آگاه هستید؟
آیا میدانید با قدرت تجسم ذهنی و جریان پرانا روند بهبود بیماری را میتوانید سرعت ببخشید؟
ذهن شما به طور کامل می‌داند که چگونه باید بدنتان را شفا دهد

بدن ما به طور شگفت‌انگیزی، به مکانیسم‌های خودترمیمی ذاتی، که موهبتی از طرف خداست، تجهیز شده است که تحت تاثیر افکار ما، احساسات ما و باورهای ما قرار دارند. بدن، می‌داند که چگونه سلول‌های سرطانی را نابود کند، سلول‌های مرده را دفع کند و یا سلول‌های آسیب دیده را ترمیم کند، فرآیند ذاتی پیری را در وجود ما کُند کند، سموم بدن را دفع کرده و با عفونت‌های بیماری‌زا مبارزه کند و بدن ما را سالم نگه دارد. به شرط آنکه ما از طریق ورودی‌های اشتباهی که به شکل تغذیه به بدن خود میدهیم، آن را تحت فشار قرار ندهیم.

بخاطر همین موضوع در طب سنتی، ابتدا برنامه های مختلفی برای پاکسازی بدن برای رهایی از سموم تجویز میکنند.

در هر حال در این مقاله میخواهیم به بعد ذهنی این ماجرا بپردازیم. این سیستم شگفت انگیز با تمام این توانایی‌ها، زمانی که تحت تاثیر موارد استرس‌زا و اضطراب‌زا قرار میگیرد، نمی‌تواند کارش را به درستی انجام دهد که در این حالت بیماری‌ها در بدن ما نمایان می‌شوند.

حال نکته علمی این مقاله اینجاست: دستگاه عصبی بدن، دو سیستم عامل دارد. سیستم “جنگ و گریز” که به شرایط پراسترس توسط دستگاه عصبی سمپاتیک فعال می‌شود و سیستم آرامبخش که توسط دستگاه عصبی پاراسمپاتیک کنترل می‌شود.

باید به خاطر داشته باشید که فقط در شرایطی سیستم خودترمیمی وعادی بدن به طور طبیعی کار میکند که دستگاه عصبی آرامش بخش فعال باشد.

واکنش استرسی، به طور ذاتی از ابتدای تکامل انسان، در وجود ما قرار داده شده است تا در شرایطی که حیوان خطرناکی به ما حمله کرد، از خود حفاظت کنیم. اما امروزه ما با حیوانات درنده سروکار نداریم، اما با این وجود این واکنش های استرسی در ژنتیک ما و در بدن ما به طور معمول ۵۰ بار در روز فعال می‌شوند.

چگونه؟ آمیگدالا در مغز اولیه ما، افکار، باورها و احساسات منفی‌ای مثل ترس‌های مالی، نگرانی‌های ارتباطی، استرس‌های کاری، تنهایی و بدبینی را همانند تهدیدهای چون حمله حیوانات خطرناک ودرنده در گذشته درک می‌کند و به این علت است که آمیگدالا شروع به هشدار دادن به بدن می‌کند و بدن ما در این شرایط نمی‌تواند خودش را آرام کند و باعث ترشح هورمون Cortisol (کورتیزول) میشود.

این نکته به طور کاملا علمی اثبات شده است که بیماری زمانی بر بدن ما غلبه میکند که استرس و اضطراب مستمر، تمام ذهن ما را تحت الشعاع قرار میدهد و باعث ضعف در سیستم دفاعی بدن ما میشود.

تمرین پیشگیری از بیمار شدن، و تقویت سیستم ایمنی بدن با تجسم تقدیس و سپاس‌گزاری از سلامتی بدن ما
نکته بسیار حیاتی و مهم در این تمرین این جمله است. میزان نتیجه گرفتن از این تجسم، هم به میزان باور کردن نتیجه بخش بودن این تکنیک بستگی دارد. باید با تمام وجود، این موضوع را احساس کنید که این عمل حتماً برای شما سلامتی را به ارمغان خواهد آورد.

تجسم بسیار قوی برای سپاس‌گزاری از نعمت سلامتی وجود دارد، که اینجا بیان می‌کنم. این‌گونه است که زیر دوش حمام، چشمان خود را بسته و با تنفس عمیق، در وجود خود احساس آرامش و نزدیکی به انرژی منبع می‌کنیم و خود را آماده سپاس‌گزاری از نعمت سلامتی بدن و تک‌تک اعضای بدن خود می‌کنیم. در آرامش کامل و با تمرکز زیاد و حضور قلب، دست خود را به روی تک‌تک اعضای بدن گذاشته و بابت برخورداری از آن‌‌‌ها خدا را سپاس می‌گوییم.

باید از نظر ذهنی، تمرکز و توجه‌مان را به هر قسمت که دستمان را می‌گذاریم باشد، تا انرژی دستانمان به تمرکز بیشتر ذهنی‌مان کمک کند. روی مو‌‌ها، چشم‌‌‌ها، بینی، دهان، زبان، گوش‌‌‌ها، دست‌‌‌ها، و پا‌‌ها می‌کشیم. تک‌تک اندام‌‌‌های داخلی را در ذهن تصور می‌کنیم و از بابت این نعمات بزرگ و سلامتی همیشگی خود، از خدای خود سپاس‌گزاری می‌کنیم. نیازی نیست حتما کلامی خاص به زبان آوریم و عیناً تکرار کنیم. مهم آن احساس شعف و قدردانی و سپاس‌گزاری خالصی است که نورش از عمق قلبمان نشأت می‌گیرد، و ما باید صمیمانه و خالصانه آن را حس کنیم.

من با خود چنین می‌گویم:
خدای عزیزم به خاطر سلامت موهایم تو را سپاس می‌گویم. به خاطر چشمانم و بینایی‌ام، که آن را سزاوار دیدن زیبایی‌‌‌ها و دیدن نعمت‌هایت کردی از تو سپاس‌گزارم. به خاطر قوه بینایی به خاطر قوه چشایی به خاطر قوه بویایی به خاطر قوه شنوایی به خاطر قوه لامسه از تو ممنونم. خدای عزیزم سپاس‌گزارم به خاطر کلمات مثبتی که بر زبانم جاری می‌سازی و به خاطر سلامت گفتارم، تو را سپاس می‌گویم.

خدای عزیزم به خاطر قلبی که در کمال سلامت و شادابی قرار دارد از تو ممنونم و تو را سپاس می‌گویم که همیشه در قلب من حضور داری. خدای عزیزم به خاطرت دست‌‌‌ها و پا‌‌های سالمی که با آن می‌نویسم، راه می‌روم سپاس‌گزارم. به من کمک کن تا کاری را با آن‌‌‌ها انجام دهم که در راستای رضایت توست. خدای عزیزم به خاطر تنفس سالمی که دارم از تو ممنونم به خاطر هر دم و بازدمی که ضامن حیات من است ممنونم و…

سعی کنید این تمرین را بسیار بسیار جدی بگیرید، و جزو عادات خود دربیاورید. چند دقیقه آخر استحمام را به این امر اختصاص دهید و نتایج شگفت‌انگیز آن را در بدن خود و در احساس شادمانی درونی خود تجربه کنید. زیرا که حتی اگر کسالتی دارید و مریضی دارید می‌توانید از این تکنیک به مدت چند روز استفاده کنید و خود را با جریانی از انرژی سلامتی، هماهنگ کنید تا سلامتی واقعی به شما هدیه شود. این‌گونه قدردان سلامتی خود و ایجاد حس خوب، حتی در زمانی که مریض هستید هم می‌شوید و رفته رفته، این انرژی مثبت، تبدیل به سلامتی واقعی در وجود شما خواهد شد.

قدرت درمانی تجسم و پلاسبویی شربت آب لیمو عسل
در زمان بیماری و سرماخوردگی، سعی کنید که شربتی از آبلیمو عسل برای خود درست کنید و میل کنید، و در همان هنگام، این تجسم را هم انجام دهیم که لیوان آبلیمو عسل لشگر عظیمی از جنگاورانِ سیستمِ دفاعی بدن هستند. و با خوردنِ آن، این تصاویر را نیز تجسم کنید که واقعاً به جنگِ عامل بیماری حرکت می‌کنند و تمام نیرو‌‌های آن‌‌‌ها را در هم می‌کوبند و می‌کُشند.

این تمرین تجسمی عالی را برای درمان بیماری‌‌‌های ویروسی و در درجات قوی‌تر، برای بیماری‌‌‌های مزمن‌تر امتحان کنید. برای درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا و بیماری‌‌‌های از این‌دست از این تکنیک تجسمی فوق‌العاده استفاده کنید، خواهید دید که بدن، توانایی بهبود خود را، بدون دارو‌‌‌های شیمیایی دارد و با تجسم قوی، به آن قدرت بیشتری در امر بهبودی می‌دهید.

تمرین دوش حمام برای درمان بیماری با تجسم خلاق ذهنی
برترین راه بهبودی مریضی‌‌‌ها: تجسم باران طلایی سلامتی
استادیوم آزادی استعاره‌ای عالی، برای کمک به تجسم سلامتی:
برای این تجسم در حمام، به این صورت عمل کنید که ۲۲ بازیکن داخل بازی را به عنوان ویروس‌‌‌هایی در بدن تجسم کنید و تماشاگران در استادیوم آزادی را به عنوان سربازان و شوالیه‌‌‌های سیستم ایمنی بدن در نظر بگیرید، که تحت فرمان شما قرار دارند و منتظر هستند تا با امر شما، با حداکثر قدرت و توانایی و با تمام قوا به ۲۲ نفر داخل میدان، (که به ویروس تشبیه شده‌اند) حمله کنند.

زیر دوش این صحنه را تجسم کنید و از صدای آب هم به عنوان فریاد‌‌‌های هیجان‌انگیز و صحنه‌ی حماسی از بین بردن ویروس‌‌‌ها استفاده کنید. با خود، تمام این صحنه‌‌‌ها و این میدان کارزار را تجسم کنید که با فرمان شما ۱۰۰ هزار شوالیه قدرتمند، به ویروس‌‌‌ها حمله‌ور می‌شوند و تک‌به‌تک آن ۲۲ نفر را تجسم کنید که مورد حجوم سنگین قرار می‌گیرند و از بین می‌روند. مشت خود را محکم، به نشانه پیروزی بالا ببرید و از تمامیت خلاقیت خود در امر این تصویر‌سازی و تجسم، استفاده کنید.

تمرینات تنفسی تجسم سلامتی و درمان بیماری با تجسم خلاق
تنفس ما ابزار قدرتمندی است که آن را جریان پرانا مینامند
برای تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با بیماری، اگر از تمرینات تجسمی نیز کمک بگیریم، قدرت بدن برای مقابله با بیشتر می‌شود. یکی از تمرینات دیگر به این صورت است که با تمرکز و آرامش، نفس‌‌‌های عمیق می‌کشیم با هر دم و بازدم در ذهن خود این صحنه را تجسم کنیم که هر دم، نماد ورود انرژی و قوای مثبت به بدن است و با هر بازدم تمام انرژی‌‌‌های منفی و امراض از بدن خارج می‌شود. و هر چقدر که این تجسم وضوح داشته باشد همان قدر هم نتیجه بخش خواهد بود. این عمل را بار‌‌ها باید با احساس خوب انجام بدهیم. برای تأثیر بهتر این تکنیک‌ تجسم و تنفس، باید دقیقاً این باور و تصویر، درون ذهن ما شکل بگیرد و تجسم ما این باشد که، این جریان دم و بازدم که وارد بدن ما می‌شود، تماماً به سلول‌‌‌های ما انرژی دوباره می‌بخشد و بازدمی که می‌کنیم تمام پلیدی‌ها و ناخالصی‌ها از بدن خارج می‌شود و تمام این فرایند را به طور واضح، در زمان تمرین بتوانیم تجسم کنیم و این ذهنیت قوی در ما شکل بگیرد که این تنفس، در حال رقم زدن اتفاقاتی مهمی درون بدن ما است و حتماً نتایج شگفت‌انگیزی را در راستای سلامتی رقم خواهد زد.

پیاده‌روی روزانه پیاده روی کنید، اینشتین آن را توصیه کرده است
پیاده‌روی روزانه برای اینشتین مقدس بود. زمانی که در دانشگاه پرینستون کار می‌کرد، هرروز ۱.۵ مایل تا آنجا پیاده می‌رفت و بازمی‌گشت. او در این زمینه از رفتار “داروین” الگوبرداری کرده بود که روزانه ۴۵ دقیقه قدم می‌زد. این کار را تنها برای تناسب‌اندام انجام نمی‌داد. کوهی از شواهد وجود دارد که اثبات می‌کنند قدم زدن قدرت حافظه، خلاقیت و تجسم و توانایی حل مشکل را تقویت می‌کند. در ابتدا خیلی با عقل جور در‌نمی‌آید. اما بدین ترتیب ممکن است منجر به بینش جدید و تفکر متفاوتی شود که پشت میز کارتان به وجود نمی‌آمد.

تمرینات فوق‌العاده برای تقویت تجسمات ذهنی
اگر فکر می‌کنید که قوه تجسم شما ضعیف است و به راحتی نمی‌توانید در ذهن خود تجسم کنید، در این قسمت تمرینات مخصوصی گفته شده است.

معمولا افرادی که نیمکره چپ مغز آن‌‌‌ها فعال‌تر است، تکنیک تجسم برایشان کمی سخت است. هر کدام از نیم‌کره‌‌‌های چپ و راست مغز، ویژگی‌‌‌های متفاوت و توانایی متفاوتی دارند و همین‌طور عملکردشان و وظایفشان با هم متفاوت هست، که در لینک زیر، به طور کامل در مقاله‌ای بیان شده است.

از این لینک میتوانید تمرینات تقویت هر دو نیمکره مغز را آموزش ببینید

در پایان نسبت به نتایج کار مقاومت نداشته باشید
یادتان باشد، میزان تأثیرگذاری این تکنیک‌‌ها، به این موضوع بستگی دارد که چقدر این تکنیک را باور می‌کنید و در ذهن خود مؤثر می‌دانیدتا عمل شما دارای قدرت مضاعف باشد.