درمان بیماری های لاعلاج با ذهن | نسیم سبحان

درمان بیماری های لاعلاج با ذهن حرف عجیبست اینطور نیست در علم پزشكی میان بهبود بیماران و باورهای آنان ارتباط مستقیم وجود دارد. حتی می توان گفت كه اغلب بیماری های انسان به دلیل باورهای غلطی است كه از كودكی در ذهن او جا گرفته. باور، نه تنها قابلیت خلق بیماری و سلامت را دارد، حتی می تواند باعث مرگ شود.

 

 

درمان بیماری های لاعلاج نمودی از قدرت باور در آدمی

 

در این رابطه وقایع متعددی اتفاق افتاده است كه به دو رویداد اكتفا می كنیم:

 

 

1-درمان بیماری های لاعلاج یعنی قدرت تلقین یک شخص

 

یكی از محكومان به اعدام برای یك آزمایش به یكی از دانشمندان سپرده شد. دانشمند به او گفت كه وی را برای اعدام به وی سپرده اند. برای این منظور اعدامی را به حیاط منزلش برد، چشمانش را بسته و هر كدام از دستانش را نیز به یك درخت بست.

سپس یك جسم تیز را به مچ دست او كشید، بدون اینكه رگ دستش قطع شود، اما به او گفت كه رگش را زده است و برای این كه باور عمیق تری در او ایجاد كند، كوزه ای كه قبلا ته آن را سوراخ ریزی كرده بود، پر از آب كرده، كنار او گذاشت، به طوری كه هر چند ثانیه یك قطره آب بر زمین می چكید. آن محكوم گمان می كرد كه صدای چكه های خون اوست كه بر زمین می ریزد. سپس دانشمند برای خواب به اتاقش رفت. صبح كه از خواب بیدار شد، با جنازه بی جان او مواجه گردید!

 

 

2- درمان بیماری های لاعلاج با قدرت باور های خود

 

دو نفر كه یكی بیماری سرماخوردگی و دیگری سرطان خون داشتند، بدون اینكه از نوع بیماری خود اطلاع داشته باشند، همزمان به یكی از بیمارستان های آمریكا مراجعه كردند. از هر دو نفر آزمایش خون گرفته شد و برای بررسی به آزمایشگاه ارسال گردید. پرستار جوان نمونه های خون را جابه جا كرد. چند سال بعد پرستار به یاد عمل خود افتاد و از كرده خویش پشیمان شد، به پرونده های موجود در بایگانی بیمارستان مراجعه كرد و نشانی آنها را پیدا كرد.

ابتدا به منزل فردی كه سرطان خون داشت، مراجعه كرد و در كمال تعجب او را زنده و سالم دید. از داستان بیماری او در آن زمان پرسید. وی گفت آن موقع به او گفته اند كه سرماخورده است و به زودی خوب می شود. سپس به منزل فردی رفت كه سرماخوردگی داشت و فهمیدكه 6 ماه پس از مراجعه به بیمارستان به دلیل بیماری سرطان خون از دنیا رفته است! این دو داستان نمونه كوچكی از عجایب تاثیر باور بر انسان است. و این نشان می دهد که درمان بیماری های لاعلاج است با قدرت ذهن آدمی.

دروازه های قدرت آدمی ذهن او می باشد.

 

 

درمان بیماری های لاعلاج با انرژی بدن انسان

 

درمان بیماری های لاعلاج با ذهن باور داشته باشید بدن، رودخانه ای از انرژی است كه هر لحظه در تغییر است و شكل این رودخانه را ذهن می سازد. بدن ما از سلول ها، سلول ها از مولكول ها، مولكول ها از اتم و اتم از انرژی ساخته شده است. همانند آب كه ظرف به آن شكل می دهد و در صورت تغییر ظرف، شكل آن عوض می شود.

انرژی نیز توسط ظرف ذهن ما (باورها) شكل گرفته و تبدیل به چاقی یا لاغری و بیماری یا سلامت می گردد. در بدن ما در هر ثانیه میلیون ها سلول بدن مرده و سلول های جدید جای آنها را می گیرند. نقشه تولید سلول های جدید در اختیار ذهن شماست. هنگامی كه خودتان را فاقد جذابیت و ناسالم بدانید، تولید سلول های جدید به صورت منفی انجام خواهد شد و اگر خودتان را جذاب و سالم فرض كنید، می توانید این تولید مجدد را به شكلی مثبت تحت تاثیر قرار دهید.

اگر شما مریض هستید و به آن فكر كرده و در رابطه با آن با دیگران حرف می زنید، با این افكار سلول های بیمار بیشتری را تولید خواهید كرد. افكار و احساسات با نشاط، بدن را سالم و افكار منفی، بدن را پرتنش و سیستم ایمنی را ضعیف می كند. بدن شما محصول افكار شماست. نوع افكار و احساسات، نسبت كاملا مستقیم با ساختار و جنس بدن انسان دارد.

پلاسیبو (دارونما) اثبات این مدعا ست، چرا كه ثابت شده پلاسیبوها بسته به باور بیماران نسبت به آن، اثرات متفاوت و گاهی اعتقادی را بر جای گذاشته اند. این دارو هیچگونه تركیب شیمیایی ندارد و كاملا بی اثر است. زمانی كه این دارو را به جای محرك به افراد افسرده دادند، باعث ایجاد هیجان و انرژی در آنها گردید. اثر این دارونما حتی در بیماری های جسمی از قبیل سردرد، فشارخون و … نیز مشاهده شده است. پس قدرت ذهن در شفادهی به مراتب بیشتر از قدرت داروهاست.

 

 

تاثیر دارو یا باور آدمی

 

درمان بیماری های لاعلاج با ذهن آن قدر كه باور تاثیر دارو موثر است، خود دارو موثر نیست. دكتر آندرو ویل می گوید:

“اثرات داروها بیشتر مربوط به ذهنیات بیماران است، تا خواص خود دارو.” در واقع بیماری یا ناراحتی نشان دهنده شاد و خوش نبودن انسان است (به قول قدیمی ها) و می خواهد به انسان بفهماند كه نیاز به تنظیم جهت افكار و احساسات دارد. اگر بیمار هستید، با قلبی مطمئن و ایمان راسخ به وجود سلامتی خود ایمان داشته باشد و هر روز فكر و احساس كنید كه كاملا سالم هستید و از این بابت شكرگزار باشید.

غذاهای سالم و مقوی (آب، سبزی، میوه جات و …) بخورید، ورزش كنید و از هوای پاكیزه و تنفس عمیق بهره ببرید، فیلم های مثبت و شاد ببینید و از هر چیزی كه در جسم و ذهن شما اثر منفی می گذارد (تنش، اضطراب، ترس و …) پرهیز كنید. ناخوشی (بیماری) نمی توانند در بدنی كه حالت سالم و پر احساسی از نظر ذهنی قرار گرفته، مدت زیادی دوام بیاورد.

 

 

قدرت کلمات و باور های ما

 

یكی از اشتباهات پزشكان یا روان پزشكان، بی اطلاعی از تاثیر كلمات و استفاده از كلمات منفی یا زدن برچسب به بیماران است. پزشكی را درنظر بگیرید كه به بیمارش می گوید: “یك شربت برایت نوشته ام، اگر باز هم درد داشتی، بیا برایت آزمایش بنویسم.” این جمله اگرچه ممكن است درست باشد، اما تاثیر آن دارو را ضعیف می كند، چرا كه ذهن بیمار به كلمه “باز هم درد” توجه دارد.

درمان بیماری های لاعلاج با ذهن مثلا اوایل یك دوره آموزشی یكی از شاگردانم برای مشاوره به من مراجعه كرد و گفت كه یك ماه پیش به یك روان پزشك مراجعه كرده و ایشان تشخیص داده كه او دارای افسردگی مزمن است و داروهایی نیز برایش تجویز كرده بود! و از آن روز بی روحیه تر و كسل تر شده است.

من بلافاصله متوجه شدم كه این برچسب چه بلایی بر سر او آورده و می آورد. با لحنی محكم و قاطع به او گفتم كه تشخیص دكتر اشتباه بوده و به نظر من شما فردی پرشور، فعال و شاد هستید. پس از دقایقی كه با او صحبت كردم و بعضی از تكنیك های ذهنی (مثلا تكنیك پاك كردن خاطرات ناخوشایند در چند دقیقه) را در مورد او اجرا كردم، روحیه اش بسیار قوی و عالی شد و از آن رو، از لحاظ فكری و شغلی نیز بسیار پیشرفت نمود. دقت كنید كه هرگز به دیگران برچسب های منفی مانند چاقالو، نی قلیان، كودن، افسرده، لجباز، تنبل، دست و پا چلفتی و … نزنید. این كلمات پس از مدتی باعث بروز همین صفات و حالات در شخص می گردد. پس در مورد خود و دیگران از كلماتی مثبت مانند موفق، سالم، نابغه، قوی، باهوش و … استفاده كنید.

 

 

سخن پایانی برای کنترل قدرت ذهن

 

به خاطر داشته باشید افکار ما، به‌طور مستقیم کیفیت زندگی شخصی و زندگی کاری را تحت تاثیر قرار می‌دهد، افکار ما می توانند ما را از پیشرفت بازدارند ترسهای منطقی و غیر منطقی که زندگی را برای ما غیر ممکن می سازند، برای رهایی از قید و بندهای که ذهن بر سر راه ما می گزارد می توانید از دوره درمانی 15 جلسه خلق آینده استفاده کنید. دوره خلق آینده دوره ای برای کنترل و قدرت ذهنی شما می باشد.

 

لطفاً نظرها، پیشنهادها و پاسخ خود را با ما و سایر همراهان آکادمی نسیم سبحان در بخش نظرات (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.