اصول درمان بیماری چیست؟ قانون سلامتی به ما چه می گوید؟ درمان بیماریهای ژنتیکی با ذهن | نسیم سبحان

بیماری‌ها فقط در جسمی می‌توانند بمانند که ذهنی ضعیف حاکم آن است؛ و این قانون شامل همه موارد می‌شود. یعنی بیماری‌های ژنتیکی و ارثی هم با ذهنی ضعیف ارتباط دارند و از آن تغذیه می‌کنند که اگر ما این ارتباط را قطع کنیم، آن بیماری هم کم‌رنگ و در نهایت ناپدید خواهد شد. قانون سلامتی این را به ما می‌گوید که شما نمی‌توانید بدنی سالم داشته باشید زمانی که ذهن شما ضعیف و بیمار است. و اگر ذهنی قوی داشته باشید بدن بیمار شما به سرعت بهبود پیدا خواهد کرد. این یک قانون است که همیشه مشابه مشابه خود را جذب کند.

 

 

اصول درمان بیماری و قانون سلامتی برای درمان بیماری‌های ارثی

 

قانون سلامتی، اصل و اصول درمان بیماری نشان‌دهنده این است که اگر شما در درون خود بیماری را پذیرفته باشید و به نوعی با آن کنار آمده باشید، آن بیماری به خاطر مجوزی که خودتان داده‌اید در شما باقی خواهد ماند. ولی اگر شما سلامتی را اصل بدانید و به خود بگویید که این بیماری نشانه‌ای از ضعف و عدم هماهنگی در من است، آنگاه به دنبال رفع این کمبود و ایجاد هماهنگی در خود خواهید بود و اجازه ماندن را از بیماری خواهید گرفت. چون با این تفکر و نگاه درست شما همواره به دنبال بهتر و متعادل کردن درونتان با استفاده از قدرت کنترل خود خواهید بود.

به عنوان مثال اگر شما فردی عصبی باشید و بخاطر همین موضوع معده شما آسیب دیده باشد، فقط با رفع اشکال عصبی بودن خود می‌توانید معده خود را به صورت اصولی درمان کنید؛ و هر درمان خارجی یا بی‌اثر است یا فقط کاهش دهنده درد به طور موقت. حال این موضوع هائز اهمیت می‌شود که ما بدانیم در بیماری‌های ارثی هم علتی وجود دارد که مرتبط با خود فرد است، که در بیشتر اوقات پنهان است. و همان علت که فرد بیمار قدرت اثرگذاری و تغییر را بر رویش دارد، عامل درد و رنج خود اوست؛ که بخاطر بی‌خبری او آن عامل بیماری را در خود حفظ می‌کند و باعث می‌شود درد و رنج بدنی ناسالم با او باقی بماند.

 

 

نگرشی غلط در برخورد و نگاه به بیماری‌های ارثی و ژنتیکی (اصول درمان بیماری‌های ژنتیکی)

 

عده زیادی به دنبال درمان بیماری ارثی خود نیستند چون پیش خود می‌گویند این بیماری جزئی از من است و از ابتدا هم با من بوده و من هم در پیدایش آن نقشی نداشتم، پس باید با زندگی کردن با این بیماری تا آخر عمر کنار بیایم.. در حالیکه این نگرش کاملا غلط است و هرگز درمان و بهبودی را به همراه نخواهد داشت و شخص بیمار باید همیشه درد را تحمل کند. اینجا کاملا مشهود است که ذهن این افراد کاملا ضعیف است و باور آنان بر روی بیماری است تا بر روی سلامتی. بنابراین این ذهن و این باور، نتیجه مشابه خودش را جذب می‌کند.

حال سوال مهم این است که آیا آنان واقعا درست فکر می‌کنند؟ آیا واقعا چون بیماری آنها از ابتدا همراه‌شان بوده و خودشان نقشی در پیدایش آن نداشته‌اند باید آن را تحمل کنند و هیچ کاری نمی‌توانند برای درمانش بکنند؟ جواب این است که آنها قطعا می‌توانند ولی به شرطی که بدانند.

 

 

ابتدای این تفکر غلط از کجا بوده و چطور می‌شود آن را اصلاح کرد؟

 

اجازه دهید به این موضوع بپردازیم که بی‌خبری این افراد از چیست و چرا تفکر آنها غلط است. موضوع از اینجا آغاز می‌شود که این افراد می‌گویند این بیماری از ابتدا با ما بوده و بخاطر همین آن را پذیرفته‌اند. حال سوال این است که این ابتدا دقیقا کجاست؟ آیا ابتدای تولد، همان ابتدای اصلی و مورد نظر است که ما باید به آن استناد کنیم؟ یا اینکه آن ابتدای اصلی در جای دیگریست؟

همه ما از پدر و مادرهای خود متولد شده‌ایم و آنها هم به همین صورت. اگر همه مردم دنیا را به این صورت دنبال کنیم همگی به یک جفت انسان خواهیم رسید. آیا اینجا همان ابتدای اصلی نیست؟ آیا در این ابتدا و این جفت انسان، بیماری‌های ژنتیکی بوده؟ آیا آنها از جایی بیماری به ارث برده بودند یا اینکه سالم و زیبا خلق شده بودند که خداوند بخاطر خلقی که داشته به خود احسنت گفته است؟ جواب کاملا معلوم است و ما می‌بینیم که در ابتدا نقصی نبوده است. و این نقص‌ها و بیماری‌ها از آنجایی آمده که بعضی از فرزاندن این جفت انسان اولیه بخاطر قدرت انتخاب و اختیاری که همه انسان‌ها داشته و دارند، به مسیرهایی اشتباه رفته‌اند، آلوده شده‌اند که نتیجه‌اش بروز بیماری‌ها بوده است.

 

 

غفلت انسان‌ها و خروج آنها از مسیر سلامتی

 

در حقیقت مسیری صحیح و زیبا برای انسان‌ها وجود دارد که با ورود به آن سلامتی و دیگر نعمت‌ها خود به خود و به وفور یافت خواهند شد. اما از آنجائیکه انسان‌ها هنوز به درک درستی از حقیقت خود و خدایشان نرسیده‌اند تسلیم ورود به این راه نمی‌شوند و فکر می‌کنند راه‌های بهتری را خودشان خواهند یافت. اینجاست که خود را آلوده می‌کنند و باعث می‌شوند بدن آنها وجود این آلودگی‌ها را با بیماری نمایان کند.

به عنوان مثال فرض کنید اتومبیلی بسیار پیشرفته و گران قیمت در اختیار شماست. شما برای تعمیرات و انجام سرویس‌های آن میبایست به نمایندگی‌های مجاز شرکت سازنده مراجعه کنید و طبیعتا هزینه‌ لازم را هم میبایست بپردازید تا اتومبیل شما در سلامت کامل تحویل شما شود. اما اگر شما به دلیل صرف هزینه به ظاهر کمتر به تعمیرگاه‌هایی غیر مجاز مراجعه کنید چه خواهد شد؟ آیا سلامت اتومبیل شما به علت افراد غیرمتخصص و استفاده از قطعات متفرقه به خطر نخواهد افتاد؟ بدیهیست که این اتفاق خواهد افتاد و بارها برای افراد مختلف تجربه شده است. در واقع منظور ما از انحراف انسان‌ها و خارج شدن آنها از مسیر درست و الهی‌اشان چیزی شبیه به همین مورد است.

 

 

شما فقط بیماری را به ارث نبرده‌اید بلکه علت آن هم بصورت یک عادت به شما به ارث رسیده

 

برای این که با اصول درمان بیماری همسو باشیم باید بدانیم “بیماریِ تنها” در ارث ما نبوده. زیرا هر اتفاقی از متفق شدن ایجاد می‌شود و این یعنی عامل پدیدآورنده آن بیماری هم به ما رسیده و به علت موافقت خودمان با آن، بیماری در بدن ما هم ظاهر شده. به عنوان مثال زمانی که فردی قلبی ضعیف به ارث می‌برد دلیلش این نیست که او نقش یک قربانی را داشته بلکه وقتی به ریشه این ارث در خانواده او می‌نگیریم متوجه می‌شویم به عنوان نمونه زودرنج بودن عامل مشترک در ارث آنهاست که خود را در ضعیف شدن قلب نشان داده است و فرد مورد نظر ما هم همانند دیگر اعضای خانواده‌اش شخصی زود‌رنج است.

حال آیا او می‌تواند با کنترل صحیح خود از این عادت اشتباه خارج شود؟ پاسخ قطعا بله است و اگر او موفق به اصلاح این مورد اشتباه در خود شود خواهد دید بیماری او هم رو به بهبودی خواهد گذاشت. زیرا اصل و اساس خلقت ما از سلامت بوده است و اگر ما انحراف و اشکالی در خود ایجاد نکنیم بدن ما کاملا آگاه است که چگونه به حالت سلامت خود بازگردد. بدون اینکه نیاز باشد هزینه‌های هنگفتی برای درمان کرد و یا از راه‌های غیر معمول و سخت استفاده کرد.

 

 

بدانید که کنترل ذهن و درون شما فقط و فقط در دستان خود شماست

 

شما خود فرمانده خود و درونتان هستید. مگر اینکه ندانید و این کنترل را از دست بدهید. پس خیلی محکم و مطمئن به دنبال این دلایل بگردید. ظاهر بیماری نباید تمرکز شما را به هم بزند. بلکه باید بدانید که علت در وجود خودتان پنهان است و زمانی که آن علت برطرف می‌شود همان ظاهر آزار دهنده بیماری هم ناپدید خواهد شد. پس با صبر و حوصله هر آنچه که زشت و ناپسند در درونتان هست را بیرون بریزید. در خیلی از اوقات با همین کار شما مستقیما علت بیماری از بین می‌رود و شما سلامتی خود را باز خواهید گرداند. و در بعضی مواقع دیگر در این مسیر، شما توسط قوانین کائنات هدایت می‌شوید به سمت درمانی که قرار است از بیرون شما را در درمان یاری کند.

دوست عزیز، این اصول درمان بیماری و قانون سلامتی است. برای داشتن بدنی سالم لازم است ذهن خود را با این آگاهی‌های ناب پر کنید و مدام آنها را به خود یادآوری کنید. با این کار شما ذهن و درونی قوی خواهید داشت و سپس نتایج آن را در بدن و سلامتی خود هم مشاهده خواهید کرد. در ابتدا اصلا به اینکه چطور و چگونه قرار است بیماری ژنتیکی به ظاهر غیرقابل درمان شما بهبود یابد فکر نکنید و نگرانش نباشید. شما خود را به درستی کنترل و اصلاح کنید و مطمئن باشید بر اساس قوانین دنیا نتیجه متناسب آن را حتما خواهید گرفت.

 

لطفاً نظرها، پیشنهادها و پاسخ خود را با ما و سایر همراهان آکادمی نسیم سبحان در بخش نظرات (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.